۱۳۹۷/۱۰/۱۱

معرفی شغل پرستاری (مهارت ها، وظایف، تحصیلات مورد نیاز و …)

معرفی شغل پرستاری (مهارت ها، وظایف، تحصیلات مورد نیاز و …)
rating: 5 - 3 vote

ضمن عرض ادب و احترام به شما کاربران عزیز که همیشه همگام با تاپ سوال بوده اید و در این صفحه از سایت قصد آشنایی با شغل پرستاری را داریم که بیشتر برای کسانی که این شغل را دوست دارند مناسب می باشد و استخدام های خوبی هم در این شغل به عمل می آید.

معرفی شغل پرستاری ویژه علاقمندان به آن

به شخصی که در حوزه مهارت های حرفه‌ای مراقبت، درمان و آموزش بیماران تحصیلات کسب نموده و در آن دارای مهارت باشد پرستار گفته می شود هر پرستار می بایست دارای مدرک معتبر دانشگاهی باشد برخلاف گذشته که تحصیلات برای این شغل امری مهم نبوده است.

پرستار به بیماران و همراهان آنها اطلاعات مورد نیاز را می دهد و در رابطه با نحوه برخورد با بیماری و نگهداری بیمار نکات لازم را گوشزد می نماید و تمامی کارها را بر مبنا نظرات پزشکان انجام می دهد برخی از پرستاران دارای سمت های مدیریتی می شوند نظارت بر اقدامات و فعالیت های گروه پرستاری، شناسایی و اقدام به رفع مشکلات بخش پرستاری و … از جمله مواردی می باشد که این پرستاران برعهده دارند.

یک پرستار می بایست در فشارهای کاری زیاد از تحمل بالا و حفظ آرامش برخوردار باشد با بیماران تحت مراقبت باید با مهربانی و اخلاقی مناسب رفتار نماید در غیر این صورت هم خود پرستار و هم بیمار مربوطه آسیب خواهد دید.

بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز درمانی و نگهداری ار محل های کاری شغل پرستاری می باشد و شرایط کاری پرستاران این محیط ها با هم تفاوت دارد.

مهارت هایی که برای شغل پرستاری نیاز است

یک پرستار جهت موفقیت خود در این شغل باید دارای توانمندی و مهارت هایی باشد که اگر بخواهیم به آنها اشاره ای داشته باشیم عبارتند از داشتن علاقه برای کمک به دیگران ، داشتن توان ذهنی و جسمی مناسب ، دارای صبر و همدردی بالا ، داشتن قدرت ارتباطی خوب ، داشتن قدرت تصمیم گیری درست و به موقع در شرایط حساس ، قددرت جلب نمودن اعتماد بیماران ، توانایی حفظ آرامش در اثر فشار کاری بالا و …

یک پرستار چه وظایفی را برعهده دارد

شغل پرستاری از شغل ها مهم محیطهای کاری که عرض نمودیم به شمار می رود و پرستار دارای وظایفی می باشد که باید به درستی آنها را به انجام برساند که این وظالیف ثبت مشخصات بیمار در پرونده های پزشکی ، دادن دارو به بیماران طبق دستورات پزشک ، احترام گذاشتن به بیماران ، کنترل دقیق وضعیت بیماران از جمله ادازه گیری دمای بدن، کنترل فشار خون و بررسی وضعیت تنفسی بیماران ، انجام تزریقات، تمیز نمودن و پانسمان کردن زخم ها ، حاکم نمودن آرامش در بخش مراقبت، کنترل دما و نور و سایر عوامل محیطی و … می باشند.

شغل پرستاری نیازمند چه تحصیلاتی می باشد

شغل پرستاری نیازمند تحصیلات می باشد که با این رشته شغلی باید ارتباط داشته باشد. کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا از مقاطع تحصیلی رشته پرستاری می باشد که می تونانید اقدام به تحصیل نمایید. برای رسیدن به پست هایی چون سرپرستار، پرستار بخش های ویژه و دیگر پست ها تجربه می تواند نقش بسیار مهمی داشته باشد.

و اما نگاهی می اندازیم به استخدام هایی که در این رشته شغلی طی این سالها به عمل آمده است شغل پرستاری در اکثر آزمون های استخدامی سازمان تامین اجتماعی ، دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت آزمون های زیادی برای این شغل برگزار گردید و به همین جهت مجموعه سوالات استخدامی کارشناس پرستاری تامین اجتماعی را تدارک دیده ایم که یکی از عناوین شغلی بسیار مهم این سازمان به حساب می آید و همین طور وزارت بهداشت که نمونه سوالات استخدامی پرستاری وزارت بهداشت را ارائه نموده ایم که برای آزمون های پیش رو که اگر قصد شرکت در آنها را دارید این منابع می توانند بهترین گزینه جهت آماده سازی شما داوطلبان باشند.

اطلاع از آخرین اخبار استخدامی ، محصولات آموزشی و ...
کانال تلگرام تاپ سوال
دیگر بسته های آموزشی