2023/12/14

امتیاز : / 5. رای :

استخدام پرستاران در سال ۱۴۰۲ (جذب و استخدام جدید نیروی پرستاری)

درود فراوان به یکایک کاربران و داوطلبان که این بخش از دسته بندی اخبارهای استخدامی تاپ سوال را برگزیده اند که به جدیدترین و بروزترین اخبار و اطلاعیه های استخدام پرستاران می پردازد و تمامی تلاش های تیم تاپ سوال بر این است که هیچ داوطلبی از خبرهای استخدامی جا نماند و این اطمینان را به متقاضیان استخدام در شغل پرستاری می دهیم که جدیدترین خبرها را در رابطه با استخدام پرستاران منتشر نماییم.

در سال های اخیر شاهد پذیرش در شغل پرستاری از سوی وزارت بهداشت و همین طور سازمان تامین اجتماعی بوده ایم و از طرفی تاپ سوال سال های زیادی در زمینه تولید منابع مطالعاتی آزمون های استخدامی مشغول به فعالیت می باشد و برای آزمون استخدام پرستاری وزارت بهداشت یک منبع مطالعاتی کامل و پرمحتوایی را عرضه نموده است که دربردارنده تمامی منابع استخدامی مورد نیاز آزمون می باشد و مشاهده این بسته مطالعاتی را جهت آزمون های پرستاری پیش رو این وزارتخانه می توانید از لینک نمونه سوالات استخدامی پرستاری اقدام نمایید.


استخدام پرستاران / جدیدترین اطلاعیه های استخدامی پرستاری

رشته پرستاری یکی از عنوان شغلی های وزارت بهداشت می باشد که برای آن جذب نیروی انسانی بسیار زیادی پیش بینی شده و تمام تلاش خود را به منظور اطلاع رسانی های دقیق و به موقع خدمت مخاطبان داریم که در هر جای کشور برای رشته پرستاری، استخدامی صورت می گیرد را منتشر نماییم.


استخدام پرستاران (آزمون استخدامی پرستاری سال ۱۴۰۱)

۱۹ بهمن ۱۴۰۱ – سهم استخدام پرستاران در آزمون وزارت بهداشت

مدیر کل منابع انسانی وزارت بهداشت : از مجموع ۲۵ هزار استخدامی وزارت بهداشت، ۱۱ هزار نفر نیروی درمانی، ۳۵۰۰ نفر فوریت های پزشکی، ۱۰ هزار نفر نیروی بهداشتی و مابقی مربوط به سایر بخش های وزارت بهداشت است. مجوز آزمون وزارت بهداشت صادر شده و به زودی برگزار خواهد شد.


۱۷ بهمن ۱۴۰۱ – ۳۵۰۰ پرستار در اورژانس و فوریت های پزشکی استخدام می شوند

وزیر بهداشت : ۳۵۰۰ پرستار در اورژانس و فوریت های پزشکی جذب می شوند و این جذب مربوط به مرحله اول می باشد.


۱۶ بهمن ۱۴۰۱ – مجوز استخدام ۲۰ هزار پرستار

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی : مجوز استخدام ۲۰ هزار پرستار جدید با توجه به کمبود نیروی پرستار در کشور اخذ شده است. اولویت استخدام با پرستارانی است که در زمان شیوع کرونا در بیمارستان های کشور خدمت ارائه داده اند.


۱۲ بهمن ۱۴۰۱ – استخدام بیست هزار پرستار در آزمون سال ۱۴۰۲

معاون پرستاری وزارت بهداشت : احتمال استخدام ۲۰ هزار پرستار در سال آینده وجود دارد. رشته پرستاری سهم بین ۴۰ تا ۵۰ درصد مجموع تعداد استخدامی ها در آزمون سال آینده وزارت بهداشت را به خود اختصاص داده است.


بهمن ماه ۱۴۰۱ – استخدام پرستاران فعال مربوط به دوران کرونا

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری : انتظار ما این است که پرستاران دوران کرونا بدون آزمون استخدام شوند.


دی ماه ۱۴۰۱ – کمبود بیش از ۸ هزار پرستار در دانشگاه علوم پزشکی مشهد

رئیس هیات مدیره سازمان نظام پرستاری مشهد : در حال حاظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با کمبود بیش از ۸ هزار پرستار مواجه است.


دی ماه ۱۴۰۱ – پیگیری تبدیل وضعیت ۵۷ هزار نیروی طرحی دوران کرونا

مدیر کل منابع انسانی وزارت بهداشت : ۱۵ هزار نفر از ۵۷ هزار نیروی طرحی دوران کرونا به کمک وزارت بهداشت آمدند پرستار بودند که برای تبدیل وضعیت این افراد در تلاش هستیم. مراکز جدید نیازمند ۶۰ هزار نیروی انسانی می باشد که دنبال مجوزهای جذب نیرو هستیم که بر اساس آزمون استخدامی، اقدام کنیم.


بهمن ماه ۱۳۹۸ – دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیش از هفتاد پرستار پذیرش می نماید

دانشگاه علوم پزشکی لرستان به جهت تامین بخشی از نیروی مورد نیاز خود در رشته پرستاری توانسته است مجوز لازم را برای این استخدام دریافت نماید که در ماه های آینده از طریق آزمون استخدامی پرستاری، سهمیه های مشخص شده پذیرش خواهند شد.


۱۰ دی ۱۳۹۸ – ماه های آینده آزمون پذیرش پرستار برگزار می گردد

آزمون استخدامی وزارت بهداشت در ماه های اخیر که برگزار گردید در رشته پرستاری نیروهای زیادی مورد پذیرش قرار گرفتند و روند استخدام آن پرستاران در حال طی شدن است. خبر جدیدی که مبنی بر پذیرش جدید پرستاری منتشر گردیده است اینکه بیش از چهار هزار پرستار بعنوان نیروی جدید در ماه های آینده استخدام خواهند شد. در برنامه استخدامی پرستاری که مشخص شده است باید امسال نه هزار پرستار در این رشته شغلی جذب و استخدام شوند. این تعداد جذب، بخشی از کمبود نیرو را رفع می نماید ولی هنوز ردیف شغلی پرستاری با کمبود نیروی زیاد مواجه می باشد.


سال ۱۳۹۸ (آذرماه) – جذب نیروی جدید پرستاری

در بخش نیروی پرستاری همیشه صحبت از کمبود نیرو می باشد که برای جذب نفرات جدید برنامه های لازم اتخاذ گشته است و قرار می باشد به زودی بیش از هشت هزار پرستار جدید استخدام شوند که مجوزهای مربوطه جهت این جذب در نظر گرفته شده است. با جذب سالانه نیروی پرستاری این کمبود نیرو در مراکز و بیمارستان ها برطرف خواهد شد.


آبانماه سال ۱۳۹۸ – آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران

در دانشگاه های علوم پزشکی کشور آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران برگزار می شود. تمامی متقاضیان با مدارک کارشناسی تا دکتری این رشته مجاز هستند در این آزمون شرکت نمایند. جهت نام نویسی باید به از تاریخ سوم تا سیزدهم آذرماه به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی مراجعه نمایند، آزمون هم در تاریخ هفدهم بهمن ماه همین امسال برگزار می گردد.


۱۸ مهر ۱۳۹۸ – استخدام پرستاران در سال آینده

وزارت بهداشت در پی جذب بیش از هشت هزار پرستار در سال آینده می باشد تا کمبود نیرو در این رشته تا حدودی برطرف گردد.


۵ شهریور ۱۳۹۸ – استخدام پرستاران طی آزمون فراگیر جدید

آزمون فراگیر وزارت بهداشت که قرار است از ابتدای پاییز آغاز گردد گفته می شود که بیشترین پذیرش در رشته استخدامی پرستاری می باشد البته کمبود نیرو در رشته پرستاری به قوت خود باقی است و در تلاشند که سهمیه های لازم را جهت جذب نیرو در مراحل بعدی اخذ نمایند.


۱۰ مرداد ۱۳۹۸ – ۹ هزار پرستار باید هر سال به حوزه پرستاری اضافه گردند

مسئولین مربوط به حوزه بهداشت و پرستاری در رابطه با استخدام پرستاران گفته اند که هر سال نزدیک به ۹ هزار پرستار را به حوزه پرستاری معرفی خواهیم نمود تا با در پیش گرفتن این نحوه پذیرش بتوانیم کمبود نیرو بخش پرستاری را مرتفع نماییم.


۲۵ تیر ۱۳۹۸ – پرستاران بسیار زیادی در آینده بکار گرفته خواهند شد

بیش از ۴۰ هزار پرستار در سطح کشور مشغول به تحصیل هستند که نشان می دهد در آینده هیچ گونه کمبود نیرو را در این بخش شاهد نیستیم و البته زمینه های جذب و استخدام این پرستاران هم باید اندیشیده شود. بانوان بخش عمده نیروهای پرستاری حال حاضر هستند.


۲۰ تیر ۱۳۹۸ – نیروهای پرستاری طی دو سال آینده افزایش می یابد

همانطور که همه متقاضیان عنوان شغلی پرستاری مطلع هستند در حال حاضر کمبود نیرو گریبان گیر شده است ولی اقدامات لازم جهت جذب نیروهای پرستار جدید صورت گرفته و در طی این ۲ سال شاهد جذب بیش از ۱۶ هزار پرستار خواهیم بود.


۱۵ تیر ۱۳۹۸ – ۲۰ هزار پرستار در وزارت بهداشت استخدام می شوند

آخرین خبرهای مربوط پذیرش پرستاران این است که ۲۰ هزار پرستار بعنوان نیروی جدید به وزارت بهداشت اضافه خواهند شد. پذیرش این تعداد پرستار در کشور با برگزاری آزمون صورت می گیرد.


۱۳ تیر ۱۳۹۸ – پذیرش ۱۰ هزار پرستار در تیرماه سال ۹۸

تعداد ۱۰ هزار پرستار در تیرماه امسال استخدام می شوند و ۱۰ هزار نیروی جدید هم در نیمه دوم امسال به نظام پرستاری می پیوندند. این پذیرش ها بیانگر این موضوع می باشند که حوزه درمان و بهداشت با کمبود نیروی پرستاری مواجه است.


۹ تیر ۱۳۹۸ – کشور باید هر سال پذیرش ۱۰ هزار پرستار را به خود ببیند

از آنجاییکه تعداد تخت های بیمارستانی با تعداد نفرات جامعه تناسب ندارد تعداد نیروهای پرستاری هم به همین شکل می باشد که اگر در هر سال تعداد ۱۰ هزار پرستار به حوزه درمان و بهداشت اضافه شوند تا حدودی این مشکلات برطرف خواهد شد.


۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ – استخدام ۹ هزار پرستار در سال ۹۸

به گفته مدیرکل دفتر توانمندسازی و بهبود سرمایه‌ای معاونت پرستاری وزارت بهداشت در طی این ۲ ماه ۹ هزار نیروی پرستاری پذیرش خواهند شد. در حال حاضر تعداد ۱۵۰ هزار پرستار مشغول به کار می باشند.


۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ – استخدام ۴۲ پرستار از ابتدای خرداد ماه در همدان

جهت جذب نیروی قراردادی پرستار به تعداد ۴۲ نفر آزمون استخدامی برگزار می گردد. در این آزمون استخدامی پرستاری پذیرش پرستاران مرد در اولویت قرار دارد و آزمون پذیرش این تعداد ۴۲ نفر در شش ماهه ابتدای سال ۱۳۹۸ برگزار می شود.


۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ – نیاز به استخدام ۱۲۵ هزار پرستار در سطح کشور

آمار جهانی در رابطه با استخدام پرستاران اینکه تعداد ۷ میلیون نیرو پرستار نیار داریم، در کشور ایران برنامه که تا سال ۱۴۰۴ جهت افزایش تعداد تخت های بیمارستانی در نظر گرفته اند کمبود تعداد ۱۲۵ هزار نیرو پرستار را بوجود خواهد آورد.


وزارت بهداشت

اطلاع از آخرین اخبار استخدامی ، محصولات آموزشی و ...
کانال تلگرام تاپ سوال
دیگر بسته های آموزشی